Szukaj w:
.

Zobacz Temat

Strona Główna Forum | eXtreme-fusion 5.0 | Poradniki
#129001 06.01.2014 19:30:41 - Wstawianie innych ikonek do czatu (shoutbox), forum strony
Ostrzeżeń: 0
Post napisano: 06.01.2014 19:30:41
Witam. Zauważyłem iż na forum niema nigdzie opisanego sposobu na zmianę/dodanie ikonek z czatu , forum , komentarzy (głównie wszędzie gdzie ktoś [admin też] coś pisze, np. komentarze). Postaram wam się to opisać najłatwiej jak potrafię.

Na początek musimy mieć jakiś plik (gif,jpg,png itp.) jakiś rozmiarów (im mniejsze tym lepsze!) tu dam za przykład plik "uśmiech.gif" rozmiarów 18x18(takie są domyślne).

1. Wchodzimy na serwer
FTP.
2. [załóżmy że mam extreme zainstalowany w głównym folderze czyli: root (oznacza się go "/"smiley] wchodzimy w folder "/templates/images/smiley"
3. Wgrywamy plik "uśmiech.gif"
4. Wchodzimy na swoją stronę.
5. Logujemy się i wchodzimy na panel administratora
6. Klikamy na zakładkę "zarządzanie stroną"
7. Klikamy "emotikony"
8. Wpisujemy:     (jeśli chcemy aby emotka była ukryta dla ludzi czyli że oni nie będą wiedzieć o jej istnieniu to zapisujemy kod np. tak :usmiech:  i po wpisaniu w shoutbox ":usmiech:" wyskoczy przypisana ikonka****[zjedź w dół!] )

Kod emotikony:
: )  <--- to przykład, domyślnie już zajęty
opis: tu możesz wpisać opis dla administratorów żeby wiedzieli np. kto dodał lub powiedzieć żeby nie mówili o nich gościom smiley
obrazek emotikony:uśmiech.gif  (tu swój obrazek)

to na wersję extreme fusion 5

I to na tyle a co do innych wersji nie wiem tylko gdzie są zapisywane obrazki ale można je poszukać, a reszta (punkty: od 4 do 8 wygląda podobnie smiley

**** UWAGA! UKRYTE EMOTKI SĄ TYLKO KIEDY NA SWOJEJ STRONIE NIE MACIE FORUM!!! BO TAM WSZYSTKIE WIDAĆ I WIDAĆ ICH KOD ŹRÓDŁOWY!
Wyślij Prywatną Wiadomość
#129192 18.04.2014 11:56:20 - RE: Wstawianie innych ikonek do czatu (shoutbox), forum strony
Ostrzeżeń: 0
Post napisano: 18.04.2014 11:56:20
Wszystko działa, dzięki za podpowiedzi smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość

Szybka Odpowiedź

Musisz się zalogować by móc zamieszczać posty w tym temacie.